СТУДИЈСКА ПОСЕТА БУДИМПЕШТИ
Ученици Гимназије у Ивањици посетили су Будимпешту (Студијска посета) од 8. до 11.11.2015. године. Први дан 8. новембар 2015. Кренули смо из Ивањице у раним јутарњим часовима и путовали ноћном вожњом преко Београда, Новог Сада и Суботице. Успутна задржавања према потреби и договору. Дошли смо у Будимпешту у јутарњим сатима. Отишли смо на разгледање града у пратњи локалног водича: Трг хероја, Неп стадион, Базилика светог Иштвана, Парламент, Опера, мостови на Дунаву, Маргитино острво, Гелерт, Цитадела. Након тога сместили смо се у хотел Зугло. Вожња метроом до центра града и обилазак пешачке зоне на корак од трговачке улице Ваци.
Други дан 9.новембар 2015. Доручак. Одлазимо у Сент Андреју. Разгледање овог српског градића на обали Дунава: Београдска и Пожаревачка црква, кућа Вука Караџића и Јаше Игњатовића, крст кнеза Лазара, градски трг. Повратак у Будимпешту. Након обиласка имали смо слободно време које смо искористили за шетњу по улицама Ваци и Ракоци, повратак у хотел на вечеру. након вечере отишли смо на крстарење бродом по Дунаву.
Трећи дан 10.новембар 2015. Доручак. Имали смо слободно преподне за обилазак старог језгра града. Одлазак у Тржни центар Кампона у оквиру ког се налази тропикаријум. Након обиласка и слободног времена у тржном центру полазак за Ивањицу. Повратак у Ивањицу у раним јутарњим часовима 11.11.2015. године. Вођа пута била је проф. Снежана Плавшић.