Школски одбор

Школски одбор Гимназије у Ивањици формиран је на основу решења Скупштине Општине Ивањица број 06-17/08 од 13. октобра 2008. године. Мандат органа управљања почиње 13. октобра 2008. године и траје до именовања новог органа управљања. Школски одбор у оквиру своје надлежности обавља следеће послове: доноси Статут школе и друга општа и појединачна акта школе у складу са законом, доноси Годишњи програм рада школе и усваја извештај о његовом остваривању, одлучује о пословању школе, одлучује о коришћењу средстава школе у складу са Законом, одлучује о коришћењу средстава за инвестиционо одржавање и инвестиције, расписује конкурс за избор наставника и стручних сарадника и даје мишљење о њиховом избору, врши анализу финансијског стања школе, усваја завршни рачун школе, разматра успех ученика и предузима мере за побољшање услова рада школе и остваривање циљева образовно-васпитног рада и разматра и друга питања утврђена актом о оснивању и Статутом.

Скупштина Општине Ивањица је на седници одржаној 16. децембра 2016. донела Решење о именовању чланова Школског одбора Гимназије у Ивањици, 01 Број 06-42/2016. од 20. децембра 2016. године. Решење је заведено у Гимназији у Ивањици деловодни број 864 од 20.12.2016. године. Мандат именованим члановима Школског одбора траје 4 године.

Школски одбор у оквиру своје надлежности обавља следеће послове: доноси Статут школе и друга општа и појединачна акта школе у складу са законом, доноси Годишњи програм рада школе и усваја извештај о његовом остваривању, одлучује о пословању школе, одлучује о коришћењу средстава школе у складу са Законом, одлучује о коришћењу средстава за инвестиционо одржавање и инвестиције, расписује конкурс за избор наставника и стручних сарадника и даје мишљење о њиховом избору, врши анализу финансијског стања школе, усваја завршни рачун школе, разматра успех ученика и предузима мере за побољшање услова рада школе и остваривање циљева образовно-васпитног рада и разматра и друга питања утврђена актом о оснивању и Статутом.

ЧЛАНОВИ ШКОЛСКОГ ОДБОРА

Р. број Име и презиме Овлашћени предлагач

Снежана Плавшић Наставничко веће

Ана Стаменић Наставничко веће

Драган Грујовић Наставничко веће

Зоран Аџић Савет родитеља

Данка Вучићевић Савет родитеља

Младен Луковић Савет родитеља

Милица Богдановић Локална самоуправа

Александар Тошић Локална самоуправа

Горан Ненадић Локална самоуправа

Председник Школског одбора је Снежана Плавшић, записничар Ана Стаменић.

Затворено за коментаре.